Звіт директора Лиманського ліцею перед громадськістю про діяльність закладу в 2019-2020 навчальному році

 

Звіт директора

Глуханюк О.В.

Лиманського ліцею

Лиманської міської ради

Донецької областіперед громадськістю про діяльність закладу

в 2018-2019 навчальному році

(оцінка діяльності)

 

 1. Загальні відомості про навчальний заклад:
 • повна назва навчального закладу

Лиманський ліцей Лиманської міської ради Донецької області

 • форма власності – комунальна
 • юридична адреса навчального закладу

84404, вул. Костянтина Гасієва, б. 4а, м. Лиман, Донецької області

 • мова виховання та навчання – українська
 • кількість класів, місць за проектом

класів наповнюваністю по 30 учнів – 5, проектна потужність – 160 учнів

 • кількість учнів у навчальному закладі – 123
 • рух учнів протягом навчального року

протягом навчального року прибуло 3 учня, 2 учня вибули протягом навчального року у зв′язку зі зміною місця проживання (ВПО)

 • режим роботи навчального закладу

Режим роботи ліцею

   У ліцеї п’ятиденний робочий тиждень.

Початок навчальних занять з 08.00.

   Розклад дзвоників

1  урок   8.00 – 8.45

2  урок   8.55 – 9.40

3  урок   09.55 – 10.40

4  урок   11.00 – 11.45

5  урок   12.05 – 12.50

6  урок   13.00 – 13.45

7  урок   13.55 – 14.40

8 урок    14.50 –  15.35

Попередні дзвоники за 2 хвилини до основного.

 

 1. Матеріально-технічна база навчального закладу:

2.1. облаштування приміщень та території навчального закладу

У закладі навчальні заняття відбуваються у 9 навчальних кабінетах: української мови та літератури, зарубіжної літератури, математики 1, математики 2, фізики, хімії та біології, географії та історії, інформатики, іноземної мови. В кабінеті фізики мається цифрова лабораторія, інтерактивна дошка, документ-камера, фізичні таблиці, обладнання для проведення лабораторних робіт та практикуму з фізики. Кабінет зарубіжної літератури обладнаний інтерактивною дошкою, таблицями та банерами з предмету. У кабінеті хімії та біології мається комп´ютер, монітор, телевізор, предметні таблиці. Кабінет української мови та літератури обладнаний комп´ютером, проектором, екраном, принтером (з 2018-2019 н.р.) предметними таблицями. Мається в ліцеї лінгафонний кабінет для проведення уроків англійської та німецької мов. Кабінет географії та історії обладнаний проектором, але відсутній екран. Кабінет математики 2 з 2018-2019 н.р. обладнаний проектором, мультимедійною дошкою, ноутбуком та МФП. Залишається невирішеною проблема проведення занять з фізичної культури в ліцеї за відсутності спортивного залу. Вчитель обирає для навчання учнів тільки ті модулі, які дозволяють проводити уроки з фізичної культури матеріально-технічні умови ліцею.

Підсобні приміщення в основному обладнані всім необхідним для нормального функціонування закладу. Прилегла територія ліцею є доглянутою: маються квітники, дерева, спортивний майданчик з тренажерами ( але не функціонуючий), окремо розташовані будівлі сараю та підвалу, паркани по периметру знаходяться в основному у задовільному стані, побілені.  Потребує заміни 60м дерев´яного паркану, який має велику зношеність.

2.2. відповідність приміщень та території закладу освіти санітарно- гігієнічним нормам

Всі приміщення на території ліцею відповідають існуючим санітарно-гігієнічним нормам.

2.3. поліпшення матеріально-технічної бази закладу освіти протягом навчального року

– у листопаді-грудні 2018 року за кошти державного бюджету проведена заміна49 дерев′яних вікон на пластикові;

– у березні 2019 року проведені часткові ремонтні роботи внутрішньої тепломережі в приміщенні ліцею;

– у грудні 2018 року за кошти управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради був придбаний для ліцею холодильник;

– протягом навчального року управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради робило поставки миючих засобів, електричних ламп, віників, фарби, цементу, офісного паперу та папок;

– придбані піклувальною радою ліцею за кошти благодійних внесків батьків ліцею: посуд для кухні та кухонне начиння, шпалери для кабінету української мови та літератури, пульт до проектора, будівельні матеріали для ремонтних робіт фасаду ліцею та віконних откосів, канцелярські товари, миючі засоби та дезінфікуючі засоби (які не надавались управлінням освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради), підручники для поглибленого вивчення математики та для профільного навчання з іноземної мови,  придбані тканини для оформлення актової зали, настільні ігри для учнів, мат для проведення занять з фізичної культури, крісла груші у кількості 4 штук та 1 пуфик, канцелярські товари для учнів ліцею необхідні для проведення ліцейських свят та для участі у міських та обласних заходах, портативна колонка, військова форма, вишиванки дівочі та чоловічі для учасників військово-патриотичної гри «Сокіл-Джура»;

– батьками ліцею був зроблений дарунок у вигляді туї, яку випускники 2019 року посадили на території ліцею;

– у травні 2019 року за кошти управління освіти, молоді та спорту були придбані 3 географічні карти для кабінету географії, 2 стенди для проведення занять з предмету із захисту Вітчизни, 2 прапори України, комплекти туристичного знаряддя,  спортивна форма для команди ліцею;

– у травні 2019 року за кошти місцевого бюджетубули придбані для ліцею 5 вогнегасника ВП-5, 3 вогнегасника ВВК, 1 протипожежна ковдра; 1 гак, 1 лом;

– на свято першого дзвоника ліцею був подарований лазерний принтер;

– 03 вересня 2018 року отримано обладнання для кабінету математики: багатофункціональний прилад, проектор, дошка, ноутбук загальна вартість 92 280грн;

– з червня 2019 року за кошти місцевого бюджету проводиться в ліцеї реконструкція тепломережі, водогону та каналізації.

2.3.проведення ремонтних робіт протягом навчального року

Протягом навчального року проводились ремонтні роботи косметичного характеру: фарбування підлоги актового залу, проведення ремонтних робіт з мурування порогу на кухні та фундаменту, паркану, оформлення віконних откосів.

2.4.дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота з охорони праці , безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Положення про організацію роботи з охорони праці учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти”, затверджених наказом МОН України № 1669 від 26.12.2017р., Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу ліцею з цих питань.

Відповідно до вимог нормативних документів у ліцеї розроблена необхідна документація з питань дотримання безпеки та охорони праці. Розроблені і затверджені програми вступних інструктажів для працівників і учнів, які поміщені у журналах вступного інструктажу для працівників і класних журналах – для учнів.

Згідно вимог нормативних документів реєструються первинний, позаплановий і цільовий інструктажі для працівників і учнів.

Журнали реєстрації інструктажів знаходяться у заступника директора з НВР Давиденко О.І., яка відповідає за охорону праці в ліцеї, та на робочих місцях у навчальних кабінетах (фізики, інформатики, хімії).

Вчителі фізики, хімії, фізичної культури проводять первинні інструктажі перед початком практичних, лабораторних робіт, виконанням відповідних вправ перед початком кожного розділу навчальної програми з фізичноїкультури.

Облік інструктажів вчителі проводять у класних журналах на сторінці відповідного предмету в розділі про запис змісту року.

Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації ліцею. Наказом по ліцею призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, призначено уповноважену особу з охорони праці, сплановані заходи. Для окремих категорій працівників розроблені наказом по закладу освіти та введені в дію інструкції з охорони праці та інструкції з безпеки праці при виконанні небезпечних робіт.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У ліцеї в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщенні ліцею розміщені стенди щодо безпечної поведінці у різних ситуаціях. Ліцей має необхідну кількість первинних засобів пожежогасіння. Деякі з них мають тривалий строк використання, але всі є придатними, крім того директор ліцею особисто слідкує за технічним станом вогнегасників, пожежних кранів, пожежного щита, своєчасно надає замовлення на засоби пожежогасіння, їх технічне обслуговування та перезарядку. На видному місці розміщені поповерхові плани евакуації на випадок пожежі. Оформлений куточок з безпеки життєдіяльності.

Питання створення безпечних умов праці, навчання і виховання учасників освітнього процесу постійно знаходиться на контролі у адміністрації ліцею.

Щорічно на педрадах, зборах трудового колективу директор ліцею звітує про виконання колективної угоди між адміністрацією закладу освіти та профспілковою організацією.

Випадків, пов’язаних з порушенням безпеки праці, безпеки життєдіяльності у колективі ліцею, на робочих місцях, під час організації освітнього процесу у 2018-2019 навчальному році не виявлено.

В ліцеї проводиться значна робота по виконанню заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру.На виконання відповідного наказу МОН України адміністрацією  розроблені заходи з профілактики травматизму невиробничого характеру.

Відповідно до розроблених заходів з учасниками освітнього процесу проводяться інструктажі, бесіди, вікторини, круглі столи, місячники, тижні тема яких: “Профілактика травматизму під час організації освітнього процесу та в побуті, поведінка дітей з незнайомими предметами, дотримання правил дорожнього руху, надання долікарської допомоги”.

Перед початком кожного навчального року серед учасників освітнього процесу організовано проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності, здійснено обстеження технічного стану будівель і споруд Лиманського ліцею комісією, утвореною виконавчим комітетом Лиманської міської ради  за участю представників 21-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області , санепідемстанції.

У квітні 2019 року в ліцеї проведено День охорони праці, Тиждень знань з безпеки життєдіяльності. У вересні місяці проведено Тиждень безпеки руху. У квітні 2019 року – День ЦЗ (за результатами проведення наказом управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради відзначена гарна робота колективу ліцею щодо проведення цього заходу).

При проведенні як ліцейських, так і міських масових заходів, у ліцеї призначаються особи, відповідальні за збереження життя і здоров’я учасників на кожній ділянці роботи.

У вересні 2018 року та квітні 2019 року у ліцеї проводились практичні заняття по евакуації учнів і працівників на випадок пожежі згідно планів евакуації. Обладнані куточки наочної агітації з охорони праці і безпеки життєдіяльності.

Робота педагогічного колективу та працівників закладу з питань профілактики травматизму знаходиться на контролі адміністрації ліцею. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові та на засіданнях педагогічної ради.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в ліцеї здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. В ліцеї розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, проводяться профілактичні заходи.

 

 1. Кадрове забезпечення закладу освіти:
 • кількісний склад працівників закладу;

У ліцеї працюють за штатним розписом 12 основних педагогічних працівників та 5 сумісників (2 вчителя німецької мови, 1 учитель хімії, 1 учитель географії та 1 учитель біології). На даний час штат педагогічних працівників укомплектований, лише мається вакансія вчителя біології та географії. Кількість обслуговуючого персоналу складає 8 осіб, штат укомплектований повністю згідно зі штатним розписом.

 • якісний склад педагогічних працівників;

Всі педагогічні працівники ліцею мають повну вищу освіту, серед яких 8 мають вищу кваліфікаційну категорію, 2 – І кваліфікаційну категорію, 1 – ІІ кваліфікаційну категорію та 1 спеціаліст. Шість педагогів мають педагогічне звання: 5 – «старший учитель», 1 – «учитель-методист». За стажем роботи: до – 10 років – 2 педагога, до 20 років – 5 педагогів, до 30 років –3 педагога, більше 30 років – 2. Всі педагогічні працівники своєчасно проходять курси підвищення кваліфікації, підвищують свій професійний рівень.

Керівник закладу освіти;

Директор Лиманського ліцею Глуханюк Олена Вікторівна, має повну вищу освіту за кваліфікацією вчитель математики і фізики, кваліфікаційна категорія – вища, педагогічне звання «учитель-методист», педагогічний стаж роботи складає 29 років, на посаді директора – 4 роки.

 • заступники директора закладу освіти;

Заступник директора з НВР – Давиденко Олена Ігорівна, освіта – повна вища, має кваліфікацію вчителя англійської мови та зарубіжної літератури, кваліфікаційна категорія – вища, стаж педагогічної роботи – 13 років, стаж роботи на посаді – 4 роки.

Заступник директора з ВР – Роменська Світлана Валентинівна, освіта – повна вища, кваліфікація: учитель російської мови та літератури, кваліфікаційна категорія – вища, стаж педагогічної роботи – 18 років, на посаді – 8 років.

 1. Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі:
 • За штатним розписом в ліцеї відсутній медичний працівник.
 • Співпраця з територіальними медичними установами:

Медичне обслуговування дітей ліцею,  в переважній більшості, забезпечує Лиманський центр первинної медико-санітарної допомоги ім. М.І. Лядукіна, а так як у ліцеї навчаються діти не лише з Лиманської ОТГ, а й Сіверської – частково учні ліцею проходять медогляди у сільських  амбулаторіях первинної медико-санітарної допомоги та у Сіверській лікарні. Оскільки штатним розписом не передбачено медичної сестри, тому контроль  за своєчасним медичним обстеженням дітей, за фізичним навантаженням учнів на уроках фізичної культури здійснюють класні керівники та заступник директора з виховної роботи Роменська С.В.

 • Медичні огляди учнів:  всі учні один раз на рік проходять медичний огляд. Обстеження учнів  здійснюється  на літніх канікулах у присутності батьків, з метою своєчасного розподілу їх на групи за станом здоров’я. На батьківських зборах регулярно заслуховуються питання щодо зміцнення здоров’я дітей, у ліцеї виконуються заходи щодо профілактики захворювань та оздоровлення учнів. За підсумками медичного огляду 2018-2019 навчального року до основної групи віднесено- 94 учня, до підготовчої -18, спеціальної медичної групи – 9, звільнено протягом навчального року за результатами додаткового обстеження – 1 учень.
 • Система зміцнення здоров’я учнів:

–        проводяться обов’язкові профілактичні медичні огляди дітей із висновком про стан здоров’я дітей, визначенням групи для занять фізичною культурою;

–        проводиться профілактичні щеплення згідно з Календарем щеплень після лікарського огляду;

–        здійснюється профілактичні та оздоровчі заходи під час навчання;

–  надання першої та невідкладної медичної допомоги;

–  організація госпіталізації учнів за наявності показань та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють;

– у травні 2019 року був проведений огляд учнів ліцею хірургом-онкологом міста Краматрськ.

 • Оздоровчо-профілактична робота:

Просвітницько-профілактична діяльність серед учнів у закладі забезпечується класними керівниками та практичним психологом Мартиненко З.М. проведенням тренінгів, індивідуальних та групових бесід для учнів, спрямованих на розвиток навичок контролю і самоконтролю, ефективного спілкування, розв’язування конфліктів, співпраця зі службами, що займаються питаннями збереження та зміцнення здоров’я.

 • Пропаганда здорового способу життя:

Робота навчального закладу з формування в учнів вміння збереження здоров’я, виховання навичок безпечної поведінки реалізується через проведення Олімпійського тижня, Тижнів безпеки життєдіяльності, що проводились у вересні, грудні 2018 року та у квітні 2019 року, різноманітних змагань до Дня фізичної культури та спорту, Дня Захисника Вітчизни, в рамках міської спартакіади тощо, що сприяє формуванню негативного ставлення учнів до шкідливих звичок, духовному та фізичному оздоровленню та в складній життєвій ситуації вчить ліцеїста  робити правильний вибір.

 1. Організація харчування учнів у закладі освіти:

Відповідно до наказу  Управління освіти молоді та спорту Лиманської міської ради № 9 від 09.01.2019 ««Про організацію безкоштовного харчування учнів закладів освіти» вартість харчування складає 11.50 грн. продукти харчування поставляються через управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради.

Холодильне обладнання наявне, в задовільному стані.

кадрове забезпечення харчоблоку: обов’язки кухаря виконує Петренко Поліна Миколаївна, комірника – Кліменко Любов  Григорівна, підсобного робітника – Вєргєлєс Ірина Яківна.

Харчування в ліцеї одноразове. Забезпечення харчуванням учнів пільгових категорій: в 2018-2019 н.р. гарячим харчуванням на початок ІІ семестру охоплено 68 учень (55 %), безкоштовним харчуванням  – 4 учня: дитина із малозабезпеченої сім’ї – 1: Михайленко Кирило, 3 учня – діти учасників бойових дій АТО: Лисаченко Олександр, Чирва Дарина, Джура Євгеній).

Наявність приписів санітарно-епідеміологічної служби, виконання цих приписів: відсутні.

 1. Освітньо-виховна робота у закладі освіти:

Протягом 2018-2019 навчального року методична робота в Лиманському ліцеї організовувалася згідно з основними державними документами про освіту та була спрямована на реалізацію проблемного питання  «Створення розвивального середовища для соціалізації успішної особистості учня та реалізація творчого потенціалу педагога» і   на розв’язання таких завдань:

 • підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану;
 • удосконалення роботи з обдарованими дітьми, організація науково-дослідницької роботи учнів;
 • забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу навчально-виховного процесу;
 • підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньоліцейської методичної роботи;
 • підвищення рівня профілактично-консультативної роботи серед учнівського колективу, батьківської громади, враховуючи соціальний запит та особисту зацікавленість учнів, батьків, педагогів;
 • удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
 • поширення педагогічного досвіду працівників ліцею шляхом друку матеріалів у фахових виданнях та на освітніх сайтах;
 • забезпечення змістовного наповнення сайту ліцею.

Для забезпечення демократичного керівництва методичною роботою в ліцеї була створена методична рада, до якої ввійшли  адміністрація навчального закладу та керівники ліцейських МО.

Протягом року на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання:

– робота з обдарованими дітьми (про підготовку учнів до міських, обласних, Всеукраїнських олімпіад,  конкурсів  учнівських творчих робіт);

– дослідна робота вчителів ліцею;

– про підготовку учителів до атестації;

– про підготовку до предметних декад;

– про результати виступу учнів на ІІ та ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад   з  навчальних предметів;

– про схвалення педагогічного досвіду вчителів та створення ліцейської картотеки  ППД;

– стан освітнього процесу в ліцеї.

Ліцейська методична робота направлена на вивчення та впровадження інноваційного підходу до навчання та виховання, на розвиток творчої активності  педагога, підвищення професійної компетентності, відповідальності, постійне вдосконалення навичок самостійної роботи вчителя. З цією метою в ліцеї працювали ліцейські МО вчителів природничих наук, вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін та клуб класних керівників.

Були проведені заплановані засідання МО, на яких обговорювалися як організаційні питання (підготовка і проведення олімпіад, предметних декад, проведення контрольних зрізів, затвердження завдань для конкурсного приймання в ліцей до 10-11 класів), так і науково-методичні питання.

Протягом 2018-2019 навчального року МО  вчителів  суспільно-гуманітарних дисциплін (керівник Галайтата В.В.) працювало над реалізацією науково – методичної теми: «Формування компетентнісного підходу у викладанні предметів гуманітарних дисциплін». На засіданнях МО вчителі вдосконалювали уміння самоаналізу уроку, обговорювали відкриті уроки та надавали колегам відповідні рекомендації, опрацювали рекомендації щодо формування комунікативної компетентності учнів на уроках суспільно-гуманітарного циклу. Були розкриті наступні питання: «Основні принципи середньої загальної освіти і зміни у навчанні філологічних дисциплін у 2018- 2019 н. р. згідно з методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України. Навчальні програми, підручники  і посібники на новий навчальний рік» – 31.08.2018; «Формування ключових предметних компетентностей учнів у процесі навчання» – 29.11.2018; була проведена  конференція по обміну досвідом вчителів гуманітарних дисциплін – 12.04.2019 та  підсумкове засідання методичного об’єднання – 29.05.2019.

Над проблемою «Формування та вдосконалення професійної компетентності творчого педагога як умова забезпечення розвитку життєвих компетентностей особистості» працювало МО вчителів природничо-математичного циклу (керівник Данільченко О.В.). Членами МО опрацьовані питання: «Освітня і самоосвітня діяльність учителя в контексті розвитку його інноваційного потенціалу» (організаційно-інструктивне засідання) – 31.08.2018; «Принципи дидактики в навчанні природничо-математичних дисциплін» – 26.10.2018; «Шляхи реалізації принципу розвивального навчання» – 21.12.2018; «Шляхи реалізації принципу доступності в поєднанні з високим рівнем складності (врахування вікових та індивідуальних психофізичних особливостей учнів, диференціація навчання)» – 15.02.2019; «Роль проблемних методів навчання при проведенні нестандартних уроків» – 17.05.2019. Високий рівень методичної роботи вже кілька років поспіль  показує  вчитель математики Глуханюк О.В.

Робота МО класних керівників (керівник Роменська С.В.) у 2018-2019  навчальному році була спрямована на розвиток творчої особистості класних керівників, підвищення їх професійної майстерності, набуття ними практичних навичок, необхідних для здійснення освітнього процесу. Роботу було зорієнтовано на реалізацію науково-методичної теми «Розвиток особистості, формування її основних компетенцій шляхом переорієнтації процесу виховання на використання потенційних творчих можливостей в інноваційній діяльності». На засіданнях клубу вивчені наступні питання та проведені заходи: ІМН «Організація роботи методичного об’єднання класних керівників. Визначення завдань для роботи» – 05.09.2018; практичний семінар «Формування творчої особистості засобами коучингових технологій» – 22.11.2018; семінар-практикум «Формування екологічної та здоров’язберегаючої компетентності учнів» – 06.02.2019; семінар «Успіх як результат: самовдосконалення, самовиховання, самоосвіта» – 17.04.2019; підсумкове засідання  – 15.05.2019. Майже всі класні керівники (а саме:  Мартиненко З.М. – класний керівник 8 класу; Галайтата В.В. – класний керівник 9-А класу; Данільченко О.В. – класний керівник 9-Б класу; Капшук Т.В. – класний керівник 11-Б класу;) показали високий професіоналізм.

Серед активних форм роботи під час проведення засідань  усіх МО слід відзначити заняття з елементами тренінгу, семінари-практикуми, круглі столи, анкетування, тестування.

Протягом року вчителі ліцею проводили відкриті уроки, брали участь в конкурсі фахової майстерності серед вчителів ліцею «Мій кращий урок», проводили позакласні заходи в межах  загальноліцейських декад (математики, української мови та літератури,  англійської мови, зарубіжної літератури, інформатики та фізики) та класні години. Система відкритих заходів зумовила прискорення, послідовне впровадження в практику досягнень психолого-педагогічної науки. Більшість занять відзначалися високою методичною культурою й результативністю праці педагогів.

Всі заходи проведені з використанням мультимедійних засобів. На уроках застосовувалися методи  інтерактивної технології,  диференційованого навчання, розвитку критичного мислення, створення ситуації успіху, проектної технології, різноманітні активні форми організації навчальної діяльності учнів (дидактичні ігри, інсценування, робота в групах та ін.)

Всього за рік проведено 21 відкритий урок та  9 позакласних заходів. Графік проведення відкритих уроків, позакласних  та виховних заходів виконаний на 99%.

Серед масових форм методичної роботи протягом 2018-2019 навчального року проведені: семінар – практикум «Використання Google сервісів у роботі вчителя» (26.11.2018); круглий стіл «Забезпечення мобільності вчителя і учня шляхом формування інформаційних та комунікативних компетенцій» (24.01.2019); семінар- практикум «Страхи дітей. Булінг. Шляхи їх подолання» (18.12.2018); майданчик інновацій «STEM-освіта: надбання, результати, перспективи» (21.02.2019); науково-педагогічна конференція «Сучасні погляди та актуальні проблеми шкільної освіти в Україні» (25.04.2019); щомісяця випускався методичний бюлетень.

На методичних нарадах щомісяця підводилися підсумки навчальних досягнень учнів за класами та за предметами, обговорювалися такі питання:

– про ведення ліцейської документації (класних журналів, зошитів учнів);

– про роботу педколективу з дотримання єдиних вимог до учнів;

– про стан відвідування учнями ліцею та вплив відсутності учня на уроках на його успішність;

– про дотримання вчителями критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів;

– про виконання плану методичної роботи, графіка відкритих уроків,

– про підсумки проведення предметнихдекад,

– про підготовку до конкурсів, олімпіад, змагань,

– про стан виконання навчальних планів та програм та якість їх засвоєння;

– про підготовку до державної підсумкової атестації та ЗНО;

– про підсумки моніторингових досліджень навчальних досягнень учнів та інші.

Протягом року вчителі представляли ліцей на різноманітних міських методичних заходах:

– одинадцять  вчителів ліцею: математики Глуханюк О.В., Капшук Т.В., Данільченко О.В., англійської мови Давиденко О.І., української мови Галайтата В.В., фізики Кондратьєв І.В., зарубіжної літератури Роменська С.В., інформатики Заруднєв А.М., хімії Трохименко О.В., географії Гордієвська Н.В.; історії Заруднєва Л.Л  взяли участь у роботі журі міського етапу Всеукраїнських предметних олімпіад.

Глуханюк О.В.- керівник міського методичного об’єднання вчителів математики;

Галайтата В.В. – керівник міської ТГ вчителів української мови, англійської мови, зарубіжної літератури з проблем інтеграції навчання, член обласної авторської майстерні для вчителів української мови та літератури під керівництвом Шингоф І.Л.;

 • учитель математики Данільченко О.В.- керівник КП для учнів щодо підготовки до ЗНО на базі ліцею;
 • учитель математики Капшук Т.В.- автор навчального тренінгу щодо підготовки учнів до ЗНО 2019 року;
 • Кондратьєв І.В.- член обласної ТГ з розробки навчального Е – контенту з фізики;
 • Роменська С.В. – заступник директора з ВР – член ради міського методичного центру; керівник та учасник ТГ з розробки навчального Е – контенту з зарубіжної літератури.

Давиденко О.І.- заступник директора з НВР – член міської експертної комісії по призначенню стипендіатів відділу освіти, член міської ТГ вчителів української мови, англійської мови, зарубіжної літератури з проблем інтеграції навчання.

Вчителі ліцею відвідували міські семінари, на яких представляли свої погляди і досвід з теми заходу.

На базі ліцею було проведено два семінари для вчителів математики міста, семінар для заступників директорів з виховної роботи «Сучасні тенденції розвитку учнівського самоврядування в практиці роботи ЗЗСО», коучинг-студія для вчителів іноземної мови «Тестовий редактор та робота з аудіофайлами у лінгафонному кабінеті», засідання міської творчої групи вчителів української мови, англійської мови, зарубіжної літератури з проблем інтеграції навчання.

У межах роботи над ліцейською методичною проблемою розглянуто на засіданні педагогічної ради питання: “Технологія критичного мислення як підґрунтя формування спрямованості особистості на саморозвиток та соціальну активність”; «Нова українська школа- простір освітніх можливостей»; «Про ціннісні орієнтації педагогічного супроводу обдарованих учнів в освітньому навчальному закладі». Також педагогічною радою ліцею розглянута та схвалена система роботи Зуєвої Д.Д. та Тендітного В.М., досвід роботи вчителів Галайтати В.В. та Данільченко О.В.

Досвід роботи вчителів Галайтати В.В. та Данільченко О.В. також вивчено на рівні міста.

Підвищенню освітнього рівня педагогів значною мірою посприяла проведена в установленому порядку атестація. Прозора, об’єктивна й кваліфікована оцінка діяльності й заохочення кращих підвищує персональну відповідальність за якість педагогічної праці, стимулює вдосконалення методичної майстерності й розвиток творчої ініціативи.

За результатами атестації підвищили  кваліфікаційний рівень: учитель української мови та літератури Галайтата В.В. (підтверджена кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» та присвоєне педагогічне звання «старший учитель») учитель математики Данільченко О.В. (підтверджена кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії» та присвоєне педагогічне звання «старший учитель»),  учитель англійської мови Зуєва Д.Д. (присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії»).

Для свідомого ставлення до результатів своєї праці  введено рейтингове оцінювання діяльності педагогів закладу. Кращими менторами з методичної роботи за 2018-2019 навчальний рік стали практичний психолог Мартиненко З.М. та вчитель математики Глуханюк О.В. Також слід відзначити продуктивну роботу заступника директора з виховної роботи Роменської С.В., учителя української мови та літератури Галайтати В.В. та заступника директора з навчальної роботи Давиденко О.І.

Разом з тим, в організації методичної роботи є  проблеми:

недостатня робота проводиться педагогами по узагальненню власного досвіду, висвітленню його в педагогічній пресі, через друковані методичні матеріали.

 

 1. Управлінська діяльність у закладі

       У ліцеї протягом навчального року згідно з річним планом роботи внутрішньо ліцейського контролю постійно здійснювався контроль з боку адміністрації ліцею щодо вивчення стану освітнього процесу, динаміки змін навчальних досягнень учнів, професійної компетентності педагогічних працівників. За результатами здійсненого контролю можна зробити висновок, що в закладі відбувається стабільний зріст якості знань учнів з навчальних предметів, підвищується їх рівень самоосвіти. Аналіз роботи Лиманського ліцею за 2018-2019 навчальний рік свідчить про стабільність динаміки розвитку. Режим роботи визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, погоджується на зборах трудового колективу та затверджується наказом директора. Режим роботи вчителів визначається розкладом, що для кожного передбачає один вільний день від уроків для методичної роботи та підвищення фахової майстерності (при наявності 18 годин). Розроблено та затверджено чіткий регламент проведення зборів, нарад, засідань, відповідно до річного плану, що сприяє оптимальному плануванню робочого часу педпрацівників та техперсоналу. Основні обов’язки вчителів визначені статутом ліцею, який відповідає чинному законодавству про освіту.

У колективі панує здоровий морально-психологічний клімат, достатньо відчутною є взаємодопомога й одночасно вимогливість один до одного. З урахуванням умов, індивідуальних особливостей та кваліфікації педагогів раціонально проводиться їх розстановка, розподіл навчального навантаження, яке в середньому складає 18 годин. Щорічний розподіл навчального навантаження між учителями проводиться з чітким дотриманням установленого в закладі алгоритму і вимог чинного законодавства про працю. Достатня увага приділяється питанням призначення класних керівників, завідувачів кабінетами, обранню керівників методичних об’єднань.

Освітній процес здійснюється відповідно до робочого навчального плану, складеного на основі Типових програм із українською мовою навчання. Для корекції профільного навчання постійно вивчається думка учнів, їхніх батьків, педагогів із питань його організації, доцільності, проводиться щорічний аналіз продовження навчання та працевлаштування випускників.

Особлива увага надається якості проведення уроків у закладі. При цьому увага акцентується на дотримання основних вимог, які характеризують сучасний урок і передусім його результативність – ефективно використовується робочий час, вдосконалюються форми та методи розвитку пізнавальних можливостей, активізації навиків самостійної роботи. Ефективно використовується наявна навчально-методична база, ТЗН, що дає можливість впровадженню ІКТ в освітній процес.

Спостереження за оцінюванням навчальних досягнень учнів на уроках, постійний аналіз стану оцінювання письмових учнівських робіт, зіставлення результатів директорського контролю, ДПА та ЗНО з результатами вчительського контролю переконливо доводять ефективність спільної позиції в дотриманні норм критеріїв, що відіграє значну мотиваційну функцію в навчальній діяльності учнів.

Контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У гімназії ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання гімназії, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, поведінки тощо. Під час здійснення внутрішньо-шкільного контролю за рівнем викладання навчальних предметів директором відвідані 29 уроків, заступником директора Буровим О.М. – 35 уроків. Заступник директора Ліфер О.А. відвідав 37 уроків та позакласних заходів.

Під час здійснення контролю практикуються діагностичні картки аналізу та вивчення стану викладання предметів з використанням комп’ютерних аналітичних систем. Аналіз результатів внутрішньо-шкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради гімназії, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація гімназії приймає певні управлінські рішення щодо діяльності конкретних учителів та учнів.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва гімназією НТН більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор гімназії у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.

 

 1. Робота з батьками та громадськістю у навчальному закладі:
 • форми та види роботи з батьками.

Протягом 2018-2019 навчального року проводилася дієва робота з батьками:

– чотири рази на рік по класах пройшли тематичні батьківські збори із запрошенням практичного психолога Мартиненко З.М.

Першочерговими завданнями роботи ліцею з батьками були:

 • пропаганда педагогічних знань, що зумовлюють підвищення педагогічноїграмотності батьків;
 • допомога батькам в оволодінні системою вмінь, необхідних для організації діяльності дитини вдома;
 • упровадження форм роботи із сім’єю, які сприяють гуманізації взаємовідносин «педагоги – батьки – учні».

Робота з батьками спрямована  була на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів. Проведено загальноліцейську батьківськуконференцію (вересень 2018), на яких розглядали питання щодо запобігання будь-яких форм насильства у сім’ї, ліцеї, в соціальних мережах, виховання свідомого ставлення до свого здоров’я, попередження дитячого травматизму, виконання Закону України «Про загальну середню освіту».

Традиційною формою роботи є класні батьківські збори, на яких розглянуто актуальні питання щодо виховання учнів.

форми взаємодії з різними установами, організаціями.Лиманський ліцей співпрацює з  Лиманським ЦСССДМ, відділом у справах дітей та молоді Лиманської міської ради, Лиманським відділом поліції, Лиманською районною організацією Товариства Червоного Хреста, Краснолиманським міським судом.

Працівниками Лиманського міського ЦСССДМ разом із соціальними партнерами: ГО “Лиманський інститут проблем сім’ї та молоді – «ЛІПСТМ»” та БФ «Слов’янське серце» в рамках Акції «16 днів проти насильства» проведено інформаційно-просвітницькі заходи «Скажи насиллю – НІ», під час яких учні 8-9 класів були ознайомлені з всіма видми насильства, їх наслідками, відбулась демонстрація соціальної реклами.

09.11.2018 р. проведено зустріч підлітків із суддею Краснолиманського міського суду Бєлоусовим Є.А. «Закон суворий, але він закон» (10 клас).

10.12.2018 року в ліцеї заступником директора з ВР Роменською та практичним психологом Мартиненко З.М. проводився семінар-практикум для вчителів ліцею з теми: «Страхи дітей. Булінг. Шляхи їх подолання», під час якого з використанням інтерактивних форм роботи було обговорено питання профілактики та шляхів подолання булінгу,  вироблення системи дій при виникненні булінгу у навчальному закладі.

На обліку  жодного учня ліцею у підрозділах поліції не поставлено. Реалізація  у навчальному закладі співпраці із поліцією та судом  спрямована на налагодження відкритого продуктивного діалогу учнів з працівниками поліції при обговоренні важливих правових проблем та на формування  їхньої правосвідомої поведінки, як у ліцеї, так і поза ним.

Робота з обдарованими учнями:

За підсумками роботи педагогічного колективу за програмою «Надія Донеччини» було визначено рейтинг вчителів (додаток 1). Найбільш результативною виявилася робота наступних педагогів:

– вчителя математики Глуханюк О.В., яка підготувала призера (ІІІ місце) Всеукраїнської олімпіади з математики, призера (ІІ місце) ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України (відділення математики), XII Всеукраїнського турніру математичних боїв ім. акад. Ляшка, 2 місце,  учасника Всеукраїнської інтернет-олімпіади з математики – очний етап м. Одеса, учасника  відбору команди для міжнародної олімпіади з математики в м. Київі, учасника ІІІ (фінального) етапу Міжнародного конкурсу з математики International Youth Math Challenge, дистанційно (Саган Володимир, 10 клас), учасників Міжнародного конкурсу з математики «Кенгуру» (учні 10 класів);

–        практичного психолога Мартиненко З.М., яка підготувала  учасницю Всеукраїнської науково-практичної конференції  «Практична психологія: від фундаментальних досліджень до інновації»; учасника науково-практичної конференції дослідницько-експериментальної сесії обласної очно-заочної школи «Юний дослідник» (секція «Психологія»); учасника  обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН   України (секція «Психологія») (Юхновець Кароліна, 11 клас); учасників у роботі проміжної сесії обласної очно-заочної школи «Юний-дослідник» (Зозуля Олександр, Саган Олександра, Юхновець Кароліна, Гринь Роман – учні 11 клсу, Саган Володимир – 10 клас); учасників гри «Сокіл» («Джура») – конкурс «Рятівник».

–        вчителя української мови та літератури Галайтати В.В., яка підготувала переможця Міжнародного конкурсу «50 слів», учасника міжнародної Євровікторини-2019, призера (III місце) Всеукраїнської інтернет-олімпіади «Всеосвіта Зима та Весна 2018-2019» з української мови, І місце у Всеукраїнському конкурсі «Соняшник» (регіональний рівень), (Галайтата Єлизавета, 9 клас); учасницю обласного етапу та призерів міського етапу (ІІ та два ІІІ місця) Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури (Іванова Єва, 10 клас, Наумова Катерина, 11 клас, Бешлик Катерина, 8 клас, Пилипчук Вікторія, 9 клас відповідно); учасницю обласного етапу, переможця та призера міського етапу XIX Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика (Наумова Катерина, 11 клас,  Іванова Єва, 10 клас та Бешлик Катерина, 8 клас відповідно), переможця  у міському етапі VІІІ Міжнародному конкурсі ім. Т.Шевченка  (Іванова Єва, 9 клас);

–        вчителя фізики і астрономії Кондратьєва І.В., який підготував переможця  та учасника обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з астрономії та фізики відповідно (Саган Володимир, 10 клас);

–        вчителя інформатики Заруднєва А.М., який підготував  учасника  обласного етапу та призера (ІІ місце) Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій (Саган Володимир та Курицький Валерій, 10 клас відповідно), призера (ІІІ місце) у  міському етапі Всеукраїнської олімпіади з інформатики (Слюсаренко Тетяна, 10 клас);

–        вчителя зарубіжної літератури, основ здоров’я, мистецтва Роменської С.В., яка підготувала переможця у міському турі обласного конкурсу –виставки робіт з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Ми усе можемо» (Слюсаренко Тетяна, 9 клас),  призера (ІІ  місце) у міському етапі обласного конкурсу виразного читання «Майстер слова» (Синяк Олег, 8 клас), ІІ місце у міському етапі обласної виставки-конкурсу декоративно-ужит. та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (Макобрей Єлизавета, 9 клас), рій «Козацька слва» – учасників міського етапу Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура») – конкурси «Таборування», «Ватра» ; призера (ІІ місце) у міському етапі обласного конкурсу «Тварини – наші друзі» (номінація «Фото тварин») (Галайтата Єлизавета, 9 клас).

–        вчителя математики Данільченко О.В., яка підготувала двох призерів (ІІІ м. ) міського етапу предметної олімпіади з математики (Пилипчук Вікторія, 9 клас, Лейкін Михайло, 11 клас), учасників Всеукраїнської предметної олімпіади Олімпус осіння сесія з математики та Міжнародного конкурсу з математики «Кенгуру» (учні 9 класів);

–        вчителя англійської мови Давиденко О.І., яка підготувала призерів (ІІ та ІІІ м.) міського етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови (Іванова Єва, 10 клас та Лейкін Михайло, 11 клас);

–        вчителя географії Гордієвській Н.В., яка підготувала призера (ІІ місце) у  міському етапі Всеукраїнської олімпіади з географії (Корякіна Руслана, 10 клас),  призера (ІІІ місце) у міському етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» (Розсоха Владислава, 10 клас);

–        вчителя англійської мови Зуєвої Д.Д., яка підготувала призера (ІІ м.) міського етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови (Григорьєв Антон, 8 клас); учасників гри «Сокіл» («Джура») – конкурс «Ватра».

За результатами цієї ж програми і ліцеї було визначено рейтинг найкращих учнів. Ними стали: Юхновець Кароліна, учасниця Всеукраїнській науково-практичній конференції  «Практична психологія: від фундаментальних досліджень до інновації», обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, участь у роботі проміжної сесії обласної очно-заочної школи «Юний-дослідник», участь у науково-практичної конференції дослідницько-експериментальної сесії обласної очно-заочної школи «Юний дослідник» (секція «Психологія»), I місце Обласного фестивалю дитячо-юнацьких громадських організацій «Самоврядування- це ми!» у номінації «Креатив», участь в освітньому обласному проекті «7 вершин»;

Саган Володимир –  призер (ІІІ місце) у  ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з математики, участь у математичних боях (м. Київ), участь у ІІІ (фінальному) етапі Міжнародного конкурсу з математики International Youth Math Challenge, участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з математики (очний етап), ІІ місце у обласному етапі конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН (секція «Математика»), І місце в обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з астрономії, участь у обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики, участь у обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій;

Кряжев Микита – багаторазовий переможець та призер Міжнародних та Всеукраїнських відкритих змаганнях зі спортивних бальних танців, майстер спорту України зі спортивних бальних танців;

Федоренко Данило – І місце у чемпіонаті світу з кікбоксингу у розділі zabava серед юнаків 13-15 років, ІІ місце у чемпіонаті України з кікбоксингу серед школярів, І та ІІ та ІІІ  місця у чемпіонатах Донецької області, кубку Донбасу  кікбоксингу, з Хортингу, змішаних єдиноборств ММА, рукопашного бою, участь у роботі проміжної сесії обласної очно-заочної школи «Юний дослідник»;

Поважний Сергій – ІІ місце у Чемпіонаті Європи з кікбоксингу, І та ІІ місця у чемпіонаті України з таїландського боксу та кікбоксингу серед  юнаків, І місця у чемпіонатах Донецької області з грепплінгу, змішаних єдиноборств ММА, Хортингу, кікбоксингу, панкратіону, дзюдо, бойового самбо, рукопашного бою, Комбат Дзю-Дзюцу;

Галайтата Єлизавета – І місце в 47 Міжнародному конкурсі «50 слів» в номінації «Учасники до 18-ти років», ІІІ місце в 45 Міжнародному конкурсі «50 слів» в номінації «Сільські учасники до 18 років»,  ІІІ місце в 46 конкурсі «50 слів» в номінації «Учасники до 18-ти років», участь у Євровікторині, III місце у Всеукраїнській олімпіаді «Всеосвіта Зима 2018-2019» та ІІІ місце у «Всеосвіта Весна 2019» з української мови, І місце у Всеукраїнському конкурсі «Соняшник» (регіональний рівень), ІІІ місце у міському етапі Всеукраїнської олімпіади з біології, ІІ місце у міському етапі обласного конкурсу «Тварини – наші друзі» (номінація «Фото тварин»);

Синяк Олег – лауреат XVIІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», I місце Обласного фестивалю дитячо-юнацьких громадських організацій «Самоврядування- це ми!» у номінації «Креатив», ІІ місце у міському етапі обласного конкурсу «Майстер слова».

Всі ці учні, а також учасники рою «Козацька слава» (Кахно Анастасія, Ведернікова Анастасія, Лайдьонов Михайло, Алєксандров Артем, Череповський Дмитро, Ільченко Микита) були нагороджені премією ліцею у розмірі 5000 грівень для поїздки до м. Харків. Синяк О., Галайтата Є., Кряжев М. були нагороджені преміями, а Саган В., Федоренко Д., Поважний С. – стипендіями управління освіти, молоді та спорту.

 1. Програма дій на наступний рік

Враховуючи  зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання:

 • продовжити роботу ліцею по реалізації освітньої програми закладу згідно законодавчої бази Міністерства освіти і науки України.
 • через покращення якості знань учнів, використання сучасних педагогічних технологій удосконалювати освітній процес, результативність участі в предметних олімпіадах і конкурсах, МАН;
  •  забезпечити безумовне виконання всіх норм законодавства із захисту дітей пільгових категорій та інших учасників освітнього процесу;
 • виховувати дітей у дусі любові, патріотизму до України, нашого міста, своєї родини
 • підтримувати позитивний імідж ліцею.

 

Я, як директор, вчителі, учні, намагаємося робити все, для того, щоб наш заклад посідав перші сходинки на освітянському просторі Лиманщини.

Висловлюю щиру подяку батьківській громаді, управлінським структурам за тісну співпрацю!

Сподіваюсь на подальшу співпрацю в роботі!

 

Директор ліцею                                               О.В. Глуханюк

 

07.06.2019р.