15.06.2022 року на факультеті фізичного виховання було проведено тематичний захід, присвячений проблемі протидії торгівлі людьми. У заході взяли участь викладачі-психологи ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» та Національного університету цивільного захисту, студенти факультету фізичного виховання та випускники школи, майбутні абітурієнти. Модератором виступила к.психол.н., доц. Остополець І.Ю. Вона зауважила на тому, що сьогодні багато українських громадян, які вимушені виїхати закордон, мають ризики стати жертвами шахраїв, злочинців, які займаються торгівлею людьми. Скориставшись уразливим становищем, використовуючи обман, шантаж та насильство, шахраї можуть примушувати людей до трудового або сексуального рабства.

Торгівля людьми – кримінальний злочин, який карається Законодавством України.

На зустрічі, яка відбулася на платформі Гугл міт обговорювалися питання: Що таке торгівля людьми? Які її ознаки та індикатори? Як не потрапити в небезпечну ситуацію торгівлі людьми та бути обачними, перебуваючи закордоном? Цікавим був виступ практичного психолога вищої категорії, колишньої випускниці ДДПУ Мартиненко Зінаїди Миколаївни, яка є тренеркою ГО «Ла Страда-Україна». Ця організація опікується цими проблемами і допомагає людям, які потрапили в рабство, в тому числі і сексуальне. Вона розкрила суттєві ознаки ключових понять проблеми, визначила ставлення присутніх до неї, розкрила шляхи і способи запобігання торгівлі людьми в період воєнного стану.

Слово тримали Дейниченко Л.М. – доц. кафедри психології, Чернякова О.В. та Шайда Н.П. – доценти кафедри загальної психології ДДПУ, практичний психолог вищої категорії Москвіна Н.О. Зокрема, Москвіна Н.О. акцентувала увагу присутніх на тому, що дуже вразливою категорією торгівлі людьми є саме діти. Студентам, майбутнім педагогам треба бути обізнаними щодо цієї проблеми і проводити виховну профілактичну роботу зі школярами під час практики. Підсумувала результати обговорення проблеми к.філософ.н., доц. Абизова Л.В. Вона загострила увагу на цінності людського життя і відповідальному ставленні кожного до його збереження особливо у ці важкі часи воєнного стану в нашій країні.

Інформація для випускників! ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» запрошує на навчання!