Історія Дня рідної мови Щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року, у світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО 1999 року в Парижі. Оскільки з 6 тисяч розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги. Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менш як 100 осіб, не задокументовані.
День рідної мови в Україні Як і у всьому світі в Україні Міжнародний день рідної мови відзначається 21 лютого. Це свято для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на теренах нашої держави.  Також у нашій країні рідній мові присвячене свято – День української писемності та мови, яке щороку відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця.

Ну а так як ліцеїсти продовжують перебувати на карантині, для старшокласників було задане домашнє завдання: написати есе на тему: “Мова – єдина, або чому так важливо спілкуватись українською”.

У ліцеї було проведено наступні заходи: до Міжнародного дня рідної мови під гаслом: “Нам чужого не треба! Нам лиш СВОЄ зберегти!”:

  • експрес-інформація до Міжнародного дня рідної мови “Веселково, кольорово виграє українська мова” (учні 8-11 класів);
  • презентація комікса “(Не)весела історія про українську мову” (учні 10 класу);
  • конкурс тематичних постерів “У серці з мовою українською-батьківською, материнською” (учні 8-11 класів);
  • конкурс на краще есе на тему: “Чи є  в нас усіх шанс врятувати українське слово в мережі Інтернет та зміцнити його позиції? (учні 11 класу).