З 16.09.2019р.- 20.09.2019р в Лиманському ліцеї були проведені наступні загально ліцейські заходи в рамках  Всеукраїнського тижня з протидії булінгу : Арт.акція “Ми проти булінгу!

    

Флешмоб «Цукерка замість стусана»

  

Інфохвилинка«Увага! Телефони «Гарячої лінії» в дії, або куди звернутися у разі небезпеки?»

Заняття з елементами тренінгу для учнів 9 класу «Стоп булінг!»

Учні 10 класу разом з класним керівником відвідали

«Шоурум «Кібербулінг або агресія в інтернеті. Способи розпізнання і захист»

Булінг (цькування) – це не жарти і не дитячі пустощі. Це прояв репресивних стосунків, в яких відбувається зловживання владою і силою.

Законом щодо протидії булінгу внесено зміни до Закону України «Про освіту»  та Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі –КУпАП), відповідно до яких зокрема визначено поняття булінгу (цькування). Це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно дітей та (або) дітьми стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Таким чином з січня 2019 року булінг (цькування) в Україні вважається правопорушенням, за вчинення якого передбачена адміністративна відповідальність (стаття 173-4 КУпАП).

Наявність булінгу в освітньому середовищі має негативний вплив не лише на жертв цькування, а також на кривдників та спостерігачів, батьків та працівників закладів освіти. Насильство надзвичайно заразне, як хвороба, і потребує злагодженої роботи усіх для профілактики та подолання причин виникнення такої поведінки, а не тільки її симптомів