День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

 

Для свідомого українця, для українця-патріота найсвятіше слово – «Україна», тому сьогодні учні ліцею вшановують дві визначні дати – проголошення незалежності України IV Універсалом Центральної Ради та проголошення Соборності України.

 

На вівтар української державності багато поколінь поклали своє життя. І нинішнє покоління українців – приклад сили духу, сили патріотизму, сили незламності, які успадкували від предків. Відзначення Дня Соборності – наш обов’язок берегти світлу пам’ять про незлічені жертви, покладені українським народом на вівтар незалежності, соборності держави.

 

З 21 по 22 січня до Дня Соборності України з метою формування національної свідомості ліцеїстів, почуття власної гідності, гуманістичної моральності, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в ліцеї організовано та проведено ряд заходів класними керівниками 8-11 класів було проведено Єдиний урок деражавності «Соборна. Вільна. Неподільна. Моя Україна!» у формі відеоуроків для учнів 8-9 класів, під час яких було організовано перегляд уривків фільму «Свято Злуки. Політика пам’яті» та обговорено історичні події, їх значення для розбудови сучасної Держави. А для учнів 10-11 класів урок відбувся у формі сократівських бесід, де у групах старшокласники опрацювали питання економічного, екологічного, культурного та безпекового значення рідного краю (Донеччини) для України та обговорили актуальне питання єднання усіх регіонів заради щасливого майбутнього процвітання нашої країни.

 

Учнями 11 класу було підготовлено колаж до Дня Соборності, який було презентовано під час відкриття Тижня та розміщено у холі ліцею.

 

Фінальною крапкою у проведені заходів стало проведення учнями та членами рою «Козацька слава» 8-11 класів флешмобу Єднання.

Учні ліцею впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.