29 січня 2019 р. в Україні відзначається 101 річниця  з часу бою на залізничній станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та більшовицькими загарбниками доби першої українсько-радянської війни. Але й сьогодні, 100 років потому, ми знову звертаємось до цієї визначної події доби Української революції 1917-1921 рр., адже саме крутянські герої  на довгі часи стали прикладом героїчного подвигу і звитяги в ім’я України та її незалежності.

Сьогодні ці історичні події набувають особливої актуальності, оскільки дає можливість вшанувати мужність й звитягу не тільки захисників України з історичного минулого, а й тих, хто сьогодні відстоює суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією.

Ліцеїсти протягом 27-29 січня подивились кінострічку «Крути 1918» режисера Олексія Шапарева, серед учнів 8-9 класів було проведено виховну годину у формі усного журналу «Через Крути у майбуття», для учнів 10-11 класів було проведено тематичні уроки з теми: «Боротьба за українську державність у грудні 1917- січні 1918 року», пригадали події 100-річної давнини, обговорили причини, які спонукали українську молодь добровільно взяти до рук зброю у січні 1918 р., недоцільність військового командування Української Народної Республіки посилати до станції Крути українську молодь, згадали прізвища та імена студентів, що стали символами Крут. Це студенти Народного університету Олександр Шерстюк, Ісидор Пурик, Борозенко-Конончук, Головащук, Чижов, Сiрик, Омельченко (сотник); студенти унiверситету Св. Володимира Олександр Попович, Володимир Шульгин, Микола Лизогуб, Божко-Божинський, Дмитренко, Андрiїв; гімназисти 2-ї Кирило-Мефодiївської гімназії Андрiй Соколовський, Євген Тернавський, Володимир Гнаткевич (з 6-го класу), Григiр Пiпський (галичанин), Іван Сорокевич (з 7-го класу), Павло Кольченко (прапорщик), Микола Ганкевич (з 8-го класу).  

Вічна пам’ять героям України та їх подвигу!