Міжнародний день грамотності – свято, що відзначається щорічно 8-го вересня та символізує досягнення усього людства.

Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну суспільну думку, щоб збудити його інтерес і досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності — однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО починаючи з часів її першої Генеральної конференції в 1946 році. Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Саме ця конференція рекомендувала оголосити 8 вересня, дату урочистого відкриття конференції, Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі.

З метою формування ціннісного ставлення до навчання, визначення, що бути грамотним важливо для кожної людини, учитель української мови та літератури разом з учнями восьмих класів здійснила мандрівку “До витоків писемності”, зупиняючись на аспектах становлення державної мови та розвитку усної народної творчості.

Для десятикласників учитель інформатики провів інформаційну годину “Розвиток грамотності шляхом використання цифрових технологій”, у ході якої діти не тільки теоретично відкрили для себе таємниці сучасних можливостей, а й змогли застосувати їх на практиці.

Крім того, всі здобувачі освіти Лиманського ліцею мали змогу ознайомитися з актуальної інформацією про Міжнародний день грамотності, яка була розміщена на стендах навчального закладу.