Важливо розуміти, що для успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання, окрім знань, майбутнім абітурієнтам потрібен також психологічний спокій і чіткий алгоритм підготовки до іспитів. Про все це сьогодні і поговоримо.

І почнемо з практичних порад для ефективної підготовки до ЗНО:

 1. 1. Визначте графік навчання.Наприклад, визначте, що кожного тижня ви 2-3 рази працюєте над підготовкою до тестів. На кожен предмет бажано виділяти хоча б 1 годину. А краще – 2, тому що саме стільки виділяється на вирішення завдань на ЗНО. Таким чином, ви потренуєтесь виконувати завдання у невеликий проміжок часу.
 2. Заведіть зошит із записами. Заведіть для підготовки до ЗНО окремий зошит, в якому ведіть записи з кожної теми. Продумайте структуру, щоб ви орієнтувалися, де записи з кожної теми. Найважливіші факти виділяйте або навіть зробіть для них окремі записи (в кінці зошита, в окремому блокноті).
 3. Робіть акцент на практичні завдання.Вивчивши якусь тему чи розділ, одразу переходьте до розв’язання тестів чи задач. Якщо ви зможете успішно застосувати отримані знання, то вони запам’ятаються набагато краще.
 4. Виділіть час на повторення та пробне тестування.Після вивчення всіх тем, вже ближче до самого ЗНО, присвятіть 2-3 тижні повторенню всього матеріалу. Тема за темою пройдіть повторно теорію та практику.
 5. Візьміть завдання з ЗНО минулих років та виконайте його повністю.Це потрібно обов’язково зробити 2-3 рази, щоб звикнути до специфіки тесту.

Однак, готуватися до іспитів варто не тільки вивчаючи та опрацьовуючи тони матеріалів з підручників. Важливо підготувати себе до цього важливого періоду також психологічно.

 Пропоную декілька психологічних порад, які зможуть вам в цьому допомогти:

 1. Не скорочуйте час на сон.Якщо ви будете спати менше, ніж потрібно вашому організму, це приведе до зниження продуктивності інтелектуальної діяльності, і ви не зможете компенсувати ці втрати, навіть доклавши героїчних зусиль
 2. Залишайте час на короткий відпочинок.Ви засвоїте більше інформації, якщо під час підготовки будете робити короткі перерви. Їх можна використати для прогулянок, занять спортом, спілкування з товаришами через соц. мережі.
 3. Якщо є така можливість, об’єднайтесь з однокласниками в групу з 3-4 осіб, це можна зробити за допомогою Вайбер, Телеграм. Розподіліть між собою питання, які кожен буде готувати. Потім, ви зможете обміняйтесь інформацією, це ефективніше і цікавіше ніж підготовка на самоті, або обговорювати та допомагати один одному розібратися з тією чи іншою темою.
 4. Налаштовуйте себе на успіх.Коли людина програмує себе на невдачу, посилюється тривога, внаслідок чого погіршується настрій, зникає бажання готуватися до екзамену.
 5. Не забувайте, що впевненість у собі приходить з усвідомлення того, що ви добре підготувалися і вмієте роботи все, що вимагається програмою. Зосередитися потрібно не на відчутті тривоги, а на змісті своєї роботи. Це допоможе заспокоїтися і отримати гарний результат.                       Вірте в себе! Все у вас буде добре!

 

Рекомендації психолога

щодо саморегуляції свого психологічного стану під час ЗНО


Перед початком тестування

На початку тестування Вам повідомлять необхідну інформацію (як заповнювати бланк, якими буквами
писати і т.д.). Будьте уважні!!! Від того, як Ви уважно запам’ятаєте всі ці правила, залежить правильність
Ваших відповідей!

Під час тестування:

 • Пробіжіть очима весь тест, щоб побачити, якого типу завдання в ньому містяться.
 • Уважно прочитайте питання до кінця, щоб правильно зрозуміти його сенс.
 • Якщо не знаєте відповіді на питання або не упевнені, пропустіть його, щоб потім до нього
  повернутися. Почніть з легшого! Відповідайте в першу чергу на ті питання, у знанні яких Ви не сумніваєтеся, не зупиняючись на тих, які можуть викликати довгі роздуми.
 • Пам’ятайте: у тексті завжди знайдуться питання, з якими Ви обов’язково справитеся.
 • Думайте тільки про поточне завдання! Коли Ви робите нове завдання, забудьте все, що було в
  попередньому. Пам’ятайте, завдання в тестах не пов’язані один з одним, тому знання, які Ви застосували в
  одному, вирішеному Вами, як правило, не допомагають, а тільки заважають концентруватися і правильно
  вирішити нове завдання.
 • Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильний варіант відповіді, а
  послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє у результаті сконцентрувати
  увагу всього на одному-двох варіантах, а не на всіх.
 • Залиште час для перевірки своєї роботи.
 • Якщо не упевнені у виборі відповіді, довіртеся інтуїції!

Бажаємо вам успіхів!