ВИТЯГ ІЗ ПРАВИЛ ВНУТРІШНЬОГО РОЗПОРЯДКУ ЛІЦЕЮ

(Затверджені зборами трудового колективу від 30.08.2019р. протокол № 3)

Розділ VIII

УЧНІ ЛІЦЕЮ:

8.1 Зовнішній вигляд

Демократичний підхід щодо зовнішнього вигляду учня передбачає відсутність форми єдиного зразка, але зовнішній вигляд є «візитною карткою» кожної людини.  Форма єдиного зразка може встановлюватися класними колективами та рішенням батьківських зборів. У стінах ліцею вартість одягу учня не має значення. Учень ліцею повинен з’являтися в акуратному, діловому, строгому за стилем одязі, в якому зручно під час занять та на перервах. Одяг та аксесуари не повинні заважати іншим.

Заборонено: носити штани «під рвані», блузи, що оголюють живіт та спину; прикраси; некоректно проявляти емоції; користуватися чужим спортивним одягом або взуттям, використовувати спільний посуд під час їжі. Головний убір, сонцезахисні окуляри, рукавички тощо слід зняти при вході до приміщення.

Не дозволяється перебування у приміщенні ліцею у верхньому одязі.

  • Користування електронними засобами

Учні можуть користуватися під час занять радіо, програвачами аудіокасет, компакт-дисків, пейджерами, мобільними телефонами, іншими електронними засобами  тільки з дозволу вчителя з навчальною метою.

Ліцей не несе відповідальності за зникнення або псуванняособистих речей.

  • Навчання

Учні повинні приходити в ліцей з виконаним домашнім завданням, мати щоденник, підручники, зошити та інше учбове приладдя, згідно розкладу.

Урок проходить під керівництвом учителя. Учень зобов’язаний виконуватийого вимоги. Вчитель не повинен витрачати час урокуна дисциплінарні питання. Про учнів, які заважають проходженню навчального процесу, вчитель повідомляє класного керівника або подає доповідну записку черговому адміністратору, які проводять профілактичну роботу, повідомляють про порушення батьків учнів.

Учень, який з’явився в клас після дзвоника, зобов’язаний подати щоденник учителю для відповідної помітки. Учень, який запізнився, повинен звернутися до свого класного керівника (а на час його відсутності — до заступника директора ) та подати пояснювальну записку про причину запізнення.

На уроці учні повинні дотримуватись дисципліни, бути уважними по відношенню до вчителя і однокласників, виходити до дошки з щоденником, дотримувати морально-правових і етичних норми в міжособистісному спілкуванні:

коли входить учитель, встати й привітати його, після чого з дозволу сісти на своє робоче місце;

якщо необхідно звернутися до вчителя, підняти руку;

коли вчитель звертається до всіх учнів, вони мають припинити роботу й уважно вислухати зауваження, інструктаж;

виходити з кабінету можна тільки після дзвінка і з дозволу вчителя;

використовувати навчальний час для виконання завдання і не відволікатися розмовами, своєчасно та якісно виконувати доручену справу;

  • Урок фізичної культури

Учні, звільнені від занять фізичної культури, обов’язково мають подати медичну довідку ЛКК відповідного зразка.

Усі звільнені мають бути присутні на уроці від початку до кінця заняття, незважаючи на термін звільнення.

Під час занять фізичною культурою обов’язково слід мати встановлену спортивну форму (спортивний костюм, шорти, футболку, взуття на м’якій основі).

  • Щоденник учня

Щоденник є офіційним документом учня. Учень зобов’язаний постійно мати при собі щоденник, подавати його на першу вимогу адміністрації, класного керівника, вчителя – предметника; належним чином зберігати його та подавати батькам для підпису.

  • Відсутність учня на занятті

Якщо учню необхідно бути відсутнім під час занять, батьки повинні особисто повідомити класного керівника або заздалегідь подати заяву на ім’я директора.

Про будь-яку незаплановану відсутність необхідно повідомити того ж дня, можна зателефонувати та пояснити її причину. За відсутності учня протягом тижня батьки особисто подають пояснювальну записку.

Відсутність через хворобу має бути підтверджена медичною довідкою не пізніше як за тиждень після повернення учня.

Відсутність не звільняє від контролю знань. Учень, який пропустив заняття з поважної причини, зобов’язаний першим звернутися до вчителя, погодити з ним форму відпрацювання.

  • Дотримання правил гігієни

Учні ліцею повинні дотримуватись правил особистої гігієни, слідкувати

за чистотою класних кімнат, ліцейського приміщення та подвір’я. Обов’язково здійснювати щоденне вологе прибирання та щотижневе генеральне прибирання класних кімнат.

Учні повинні стежити за своїм зовнішнім виглядом. Волосся учнів повинно бути акуратно укладеним або підстриженим, обов’язково чистим. Одяг і взуття учнів повинні бути чистими, охайними, з урахуванням етичних і естетичних норм культури одягу для державних установ.

Приймати їжу можна тільки в приміщенні ліцейської їдальні, заздалегідь помивши руки з милом.

8.8. Вимоги безпеки під час освітнього процесу

Щоб уникнути нещасних випадків і травмувань, кожен учень повинен дотримуватись правил особистої безпеки, а саме:

Не підходити і не чіпати незнайомі предмети і тварин;

Не висовуватися з вікон ліцейської будівлі;

Не спілкуватися з незнайомими людьми, що викликають підозру;

Не торкатися мокрими руками електричних приладів, дротів електроустановок, що знаходяться в будівлі ліцею і ліцейському дворі;

До і після початку занять, під час перерв не бігати по будівлі ліцею і ліцейському двору.

Під час уроків, лабораторних та практичних робіт виконувати лише ті завдання, які поставив учитель.

Учням категорично заборонено приносити в ліцей легкозаймисті і вибухонебезпечні предмети, а також сірники і запальнички.

При створенні конфліктної ситуації в час освітнього процесу учням категорично забороняється самостійно її вирішувати. Такі ситуації необхідно вирішувати тільки із залученням вчителя, класного керівника або адміністрації ліцею.

Учням забороняється без дозволу співробітників ліцею знаходитися поблизу встановленого устаткування, приладів і інших предметів, що представляють небезпеку для здоров’я і життя.

Освітлення ліцею – електричне. Включати в мережу електронагрівальні

та інші електроприлади і апарати дозволено тільки співробітникам ліцею за допомогою                        справних з’єднань. Самовільна експлуатація учнями

електронагрівальних приладів і електроустаткування категорично заборонена.

При виявленні несправності електропроводки або електроустаткування учні негайно повинні повідомити про це вчителя або будь-якого працівника ліцею.

У випадку виникнення вогненебезпечної ситуації в будівлі ліцею або ліцейському дворі, учні зобов’язані повідомити про це вчителя або будь-якого і працівника ліцею. Самостійно ліквідовувати займання електропроводки категорично забороняється!

Якщо учень став свідком нещасного випадку, що відбувся в будівлі ліцею або ліцейському дворі з учнями або працівниками ліцею, він зобов’язаний надати посильну першу долікарську допомогу, оповістити про те, що трапилось будь-якого дорослого, що перебуває  в закладі, і взяти участь в розслідуванні нещасного випадку.

  • Паління та вживання алкоголю

Заборонено палити й вживати слабоалкогольні та алкогольні напої у приміщенні та на території ліцею.