“Згадайте нас – бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.”

Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів.

У четверту суботу листопада в Україні на підставі Указів Президента Л. Кучми № 1310/98 та Президента В. Ющенка № 431/2007 відзначається День пам’яті жертв Голодомору. Щороку Український інститут національної пам’яті пропонує спеціальну тему Дня для підкреслення певного аспекту трагедії Голодомору 1932–1933 рр.

З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в ліцеї 22.11 було проведено тематичні виховні години «Прости нас, пам’яте, прости!», зроблено загальноліцейський колаж «Згадайте нас – бо ми колись жили…». Ліцеїсти переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались та підготували виступи з даної тематики.

Учні 10 класів передивились художній фільм «Поводир».

Адміністрація ліцею  закликала всіх зберегти пам’ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам’яті , щоб її було видно з двору – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Також в пам’ять про мільйони загиблих від Голодомору 23.11. 2019 р. учні 8-9 класів візьмуть участь у міському мітингу -акції «Запали свічку».