20 років для ліцею – не багато і не мало! Це та радісна й щаслива мить, коли ми можемо стверджувати, що наш заклад об’єднує покоління, адже перші випускники ліцею привели в цьому навчальному році у 8 клас (на І курс) своїх дітей.

Ювілей ліцею – це не тільки історична віха, але і своєрідна межа, що дає можливість оцінити пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто присвятив своє життя, свій педагогічний талант рідному закладу, і, звичайно, уточнити плани на майбутнє.

Розпочалось свято яскравим виступом одинадцятикласників під композицію Майкла Джексона із зануренням у роки народження нашого закладу – 1999-2000 навчального року. В урочистій атмосфері першокурсники виконали гімн ліцею, а випускники 2003-2019 років презентували ювілейний торт. Ведучі свята ознайомили присутніх із історією створення закладу, учительським складом протягом усіх цих років та досягненнями випускників ліцею. Серед гостей були Лиманський міський голова Цимідан П.Ф., секретар Лиманської міської ради Каракуц Т.Ю., вчителі першого складу та ті, що пішли на заслужений відпочинок, – Волікова В. І., Катаргіна В. В., Карасьов О. М., Капшук Т. В., Заруднєв А. М. Зі словами вдячності за невтомну плідну педагогічну працю до колективу звернулись міський голова  Петро Федорович Цимідан та Тетяна Юріївна Каракуц, побажали всім міцного здоров’я, творчої наснаги, упевненого поступу в підкоренні нових зіркових вершин, невичерпної енергії і подарували музичний центр для проведення загальноліцейських свят.

Висловила слова подяки й шани до всіх, хто підтримує і допомагає рідному закладу,  директорка ліцею, Олена Вікторівна Глуханюк: «Дякую міській владі,  управлінню освіти за належну увагу до оснащення матеріально-технічної бази ліцею, а також батькам та вчителям, без підтримки і невтомної праці яких ліцей не був би ліцеєм..»

Легендарні 90-ті. Вони стали точкою відліку для історії ліцею. У ті переломні роки за ініціативи та підтримки Краснолиманської міської ради Павло Іванович Вінничук не побоявся очолити заклад нового типу, у якому, як він часто любив говорити, головною задачею стало «виховувати еліту». Його першими помічниками в цій нелегкій справі стали заступники директора Давиденко Тетяна Миколаївна та Єршова Галина Юріївна, куратори,  креативний склад найкращих вчителів міста, практичний психолог, педагог- організатор, бібліотекар, які першими в цьому храмі науки віддавали розум, серце, душу і здоров’я своїм вихованцям. Це Волікова Валентина Іванівна, Гладіков Володимир Володимирович, Катаргіна Валентина Володимирівна, Карасьов Олег Михайлович, Капшук Тетяна Віталіївна, Заруднєв Андрій Миколайович, Заруднєва Людмила Леонідівна, Кондратьєв Ігор Вячеславович. Вшанували хвилиною мовчання невтомного, енергійного, першого директора ліцею Павла Івановича Вінничука, який, вже важко хворіючи, до останнього служив високій меті –  вихованню «майбутньої еліти нашої держави», як сам любив говорити Павло Іванович. Ліцей для нього був дитям, у яке він вкладав і свій розум, і власне серце, тому й залишиться він назавжди в серцях вдячних ліцеїстів і педагогів, що працювали разом із ним. А присутня на святі дружина Павла Івановича, Людмила Володимирівна, ще раз підтвердила той факт, що до останніх днів свого життя директор подумки був завжди з улюбленим закладом, і тепер на згадку від родини Вінничуків стіни ліцею прикрашатиме  картина.

Сьогодні під керівництвом директорки ліцею Олени Вікторівни Глуханюк активно оновлюється матеріально-технічна база ліцею, інтенсивно впроваджуються інноваційні технології, на належному рівні ведеться науково-дослідницька та виховна робота, підтримуються започатковані першим складом педагогів ліцею традиції та поповнюються новими. Зі словами вітання та вдячності до всіх гостей звернулись батьки  -Яковенко Ольга Олексіївна, яка випустила зі стін ліцею 4-х випускників різних років і підкреслила особливу теплу атмосферу в закладі, любов, повагу й підтримку від учителів до дітей, наголосила, що ліцей для них був рідною домівкою; випускники ліцею – Бабанін Артем та Натальченко Наталія, які вказали, що головним завданням педагогічного колективу ліцею було і є виховання конкурентно-спроможної особистості, підготовленої до сучасного бурхливого життя, а головне, доброї і справжньої людини з великої літери. Підтвердженням цього стали відеозвернення із привітаннями та словами вдячності від ліцеїстів із різних куточків України та інших країн (Німеччини, Чехії, Америки), що через різні причини перетнули кордони нашої держави, але завжди пам’ятають  і залишаються частинкою неподільної великої ліцейської родини.

Про діяльність навчального закладу в першу чергу судять за його випускниками. За 20 років зі стін ліцею було випущено 643 випускника, 37 із них отримали атестати із відзнакою. Знання та навички, отримані в ліцеї, дозволяють випускникам стати фахівцями, затребуваними на виробництві, успішними в житті, зробити професійну кар’єру і бути корисними суспільству. А серед  учнів, що отримують освіту у стінах ліцею сьогодні, є багато обдарованих та талановитих дітей: це призери й  переможці олімпіад,  постійні члени Малої Академії Наук,  спортивних змагань, інтелектуальних конкурсів та художньо-естетичного напрямку. Серед них 5 стипендіатів управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради.

Колектив ліцею вдячний усім, хто взяв участь у ювілейному святі дитинства, молодості та приємних спогадів!!!