Краснолиманський ліцей був створений в 1999 році за рішенням Краснолиманської міської ради . Профільними навчальними дисциплінами були визначені математика і фізика. З 2015 року ліцей змінив профіль навчання на “математичний” та “іноземну філологію.”

В 2001 році було укладено угоду, яка була пролонгована в 2007 р. та 2012 р., з Донецьким  національним технічним університетом. В межах угоди на базі ліцею була створена школа інженерного резерву ДонНТУ, а згодом –  регіональний консультаційний центр цього університету. Таким чином, Краснолиманський ліцей став  своєрідним підрозділом  системи довузівської підготовки Донецького національного технічного університету. Це дало змогу поряд зі звичними уроками математики і фізики періодично проводити в ліцеї консультації з цих предметів більш  високого науково-методичного рівня. Консультації здійснювали викладачі ДонНТУ.

Довгий час в ліцеї вів консультаційні заняття з учнями професор, доктор фізико-математичних наук, завідуючий кафедрою вищої математики ДонНТУ Ю.Л. Носенко (нині покійний). Саме він разом з керівником комісії з довузівської підготовки університету доцентом В.О.Будішевським  та доцентом кафедри вищої математики Б.М.Оніпчуком внесли великий вклад в процес становлення та розвитку закладу.

Така плідна співпраця давала свої позитивні результати – щорічно всі без винятку випускники ліцею успішно і якісно здавали ЗНО, проходили конкурсний відбір і ставали студентами як Донецького національного технічного університету, так і інших вищих навчальних закладів як правило ІІІ-ІV рівнів акредитації Донецька, Харкова та Києва. Після припинення у 2014 році роботи школи інженерного резерву рівень викладання математики та інших предметів в ліцеї і на сьогоднішній день дає змогу кожному випускнику здати успішно ЗНО і вступити до пристижних ВУЗів не тільки в Україні, але й за кордоном (Польша, Чехія).

З 2000 року в Краснолиманському  ліцеї почалось видання газети «Наш ліцей», яка відображає різноманітні сторони життя ліцейського колективу.

Краснолиманський ліцей брав участь в ІV Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2013» і отримав диплом за вагомий внесок в розвиток національної освіти.

За весь період існування навчального закладу ліцеїсти кожного року беруть участь у обласному етапі конкурсу-захисту  науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.  Автори робіт стають дійсними членами МАН. А в 2018-2019 навчальному році учень 10 класу Саган Володимир  став призером (ІІ місце) ІІІ етапу  (всеукраїнського) Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України (відділення математики).

У вересні 2013 року за підтримки Президента України в рамках реалізації програми з підтримки національної єдності ліцеїсти разом з ініціативними громадянами міста зустрічали волонтерів та громадських діячів «Потягу Єднання України «Труханівська Січ». Молодь з різних куточків України в такий спосіб намагається консолідувати зусилля суспільства до взаєморозуміння мешканців різних куточків України, піднесенню патріотичного духу українців, а також популяризації національної культури.

У буремних 2014-2015 роках, коли кожен громадянин України намагався брати участь у російсько-українському протистоянні, ліцеїсти також долучались у продовжують активно співпрацювати з волонтерами,  зустрічатись з військовими, збирати і передавати необхідні речі, продукти, солодощі як військовим, так і дітям, що живуть і навчаються у так званій «Сірій зоні».

З 2015 року Краснолиманський ліцей перейменовано у Лиманський ліцей Лиманської міської ради.

З 2015 року за підтримки Всеукраїнської громадської організації “Ла Страда-Україна” ліцей  під керівництвом пракичного психолога Мартиненко З.М. бере участь у проєктах:

Педагоги та учні ліцею неоднарозово ставали номінантами традиційного міського конкурсу “Людина року”. Так, у 2011 році у номінації “Учитель року” лауреатом стала учитель зарубіжної літератури Роменська С.В., у 2018 році  у номінації  “Юне даровання року” переможцем став учень 10 класу Саган Володимир,  у 2019 у номінації “Працівник освіти року” – директор ліцею Глуханюк Олена Вікторівна, а учениця 8 класу Федоренко Дарина у номінації “Юний талант року”  стала лауреатом.

У 2019-2020 навчальному році Лиманський ліцей відзначив свій 20-річний ювілей. Продовжуючи традиції ліцею, започатковані педагогічним колективом під керівництвом першого директора Вінничука П.І. (нині покійного), сьогодні за підтримки місцевої влади та наполегливої праці Глуханюк О.В., директора ліцею, активно оновлюється матеріально-технічна база ліцею, інтенсивно впроваджуються інноваційні технології, на належному рівні ведеться науково-дослідницька та виховна робота.

Про діяльність навчального закладу в першу чергу судять за його випускниками. За 20 років зі стін ліцею було випущено 643 випускника, 37 із них отримали атестати із відзнакою. Знання та навички, отримані в ліцеї, дозволяють випускникам стати фахівцями, затребуваними на виробництві, успішними в житті, зробити професійну кар’єру і бути корисними суспільству. А серед  учнів, що отримують освіту у стінах ліцею сьогодні, є багато обдарованих та талановитих дітей: це призери й  переможці олімпіад,  постійні члени Малої Академії Наук,  спортивних змагань, інтелектуальних конкурсів та художньо-естетичного напрямку. Серед них 5 стипендіатів управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради.

За цей  період було отримано 71 запрошення  для участі в обласному етапі  Всеукраїнських олімпіад, за результатами яких ліцеїсти посіли 13 призових місць. Сім  разів ліцеїсти брали  участь  у обласних конференціях обдарованих дітей, демонструючи достатньо високу компетентність з ведення дискусій за проблемними темами.

Ліцей пишається талановитими вчителями, серед яких директор ліцею Глуханюк О.В. – переможець міського конкурсу “Людина року” у номінації “Праівник освіти 2019 року”, заступник директора з НВР,  учитель англійської мови Давиденко О.І.  – учасник обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “Учитель року 2014” у номінації “Зарубіжна література”,  заступник директора з ВР,  учитель зарубжної літератури Роменська С.В. – лауреат обласного конкурсу фахової майстерності «Педагогічний Х-фактор – 2011» та обласного фестивалю «Сузір’я молодих талантів – 2011»,  учасник обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “Учитель року 2020” у номінації “Зарубіжна література”, учитель інформатики Заруднєв А. М. – лауреат обласного етапу конкурсу «Кращий працівник року», учасники Всеукраїнського конкурсу «Творчий вчитель-обдарований учень», а саме: Глуханюк О.В.,  Данільченко О.В., Роменська С.В., Галайтата В.В.

Лиманський ліцей пишається своїми талановитими вчителями, успішними випускниками та обдарованими учнями!!!