Первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок неважко продовжити й до самої людини, яка, образно кажучи, рубає гілку, на якій сидить…

Хоч у деяких місцях нашого краю первоцвіти є досить поширеними, та загалом вони є рідкісними. Більшість з них занесені до Червоної книги, а саме: підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), цибуля ведмежа (черемша) та багато інших. Ці рослини підлягають суворій охороні.

Згідно Положення про Червону книгу України їх не можна зривати. Незаконний збір і реалізація рідкісних, занесених до Червоної книги України ранньоквітучих рослин, заборонені Законом України “Про Червону книгу України” та статтями 88 та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За зривання червонокнижної квітки в Україні тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Шановні батьки! Любі діти! Ми закликаємо вас прийняти активну участь у збереженні природи рідного краю. Пам”ятайте, що набагато приємніше отримати  квіти, виготовлені власноруч, ніж радіти святу весни, ціною загублених життів маленьких квіточок!