8 вересня весь світ відзначає день грамотності. Традиційно під словом грамотний або письменний мають на увазі людину, що вміє читати й писати або тільки читати будь-якою мовою. Написати грамотно – це означає спровокувати після себе когось іншого так само грамотно написати.

Вже понад півстоліття тому, з 1966 року, ЮНЕСКО офіційно почала відзначати Міжнародний день грамотності 8 вересня. Дата вибрана не випадково. За рік до цього в Тегерані відбулася Всесвітня конференція міністрів освіти з ліквідації неграмотності, яка і рекомендувала активізувати зусилля суспільства з поширення грамотності серед населення Землі.

Безграмотність — проблема, актуальна і сьогодні, більше в Африці та Індії, але ж і ми, нажаль, не можемо себе назвати 100% грамотними. Цьому сьогодні сприяє використання письма не лише ручкою, а й клавіатурою. Тому учні ліцею на уроках зарубіжної та української літератури провели дискусію «Чому важливо бути грамотним?», де обговорили й важливість читання книжок, і потребу в щоденній роботі над орфографічною грамотністю та використанням орфографічного словника.         

До Міжнародного дня грамотності  учні 9-Б класу написали диктант про мовні курйози. 

Будьмо грамотними!