На початку квітня 2014-го року російські диверсійно-розвідувальні групи вторглися на схід України і під прикриттям місцевого населення почали захоплювати місцеві органи влади в різних містах Донеччини та Луганщини. Серед таких міст був і наш рідний Лиман. 

Операція почалася рано-вранці 3 червня з висадки з пари Мі-8 під прикриттям Мі-24 на північній околиці міста тактичного вертолітного десанту (близько 40 бійців зі складу 3-го і 8-го полків спецназу), одночасно зі боку Харкова почалося висунення десантників. Далі почався повноцінний штурм міста, причому вперше в історії війни масовану підтримку надавали як САУ «Нона», так і гаубиці «Мста-Б» 1-ї батареї 55-ї артилерійської бригади.

Завдяки збалансованій тактиці власні втрати української армії в ході операції зі звільнення Червоного Лиману були мінімальними. Загинув солдат 79-ї аеромобільної бригади Юрій Власенко – перший загиблий десантник миколаївської бригади.

Молодий хлопець, якому не було й 30 років у 2014 році за покликом серця  пішов захищати свою Батьківщину. Юрій героїчно загинув, прикриваючи своїх бойових побратимів, під час нападу терористів на колону в ході бойових дій у нашому місті. Похований у Кропивницькому (Кіровограді ), а на Лиманщини на місці його загибелі  встановлений пам’ятний знак!

Ми завжди пам’ятатимемо наших земляків, героїв АТО, які віддали своє життя в боротьбі за суверенну та незалежну Україну: Володимира Бражника, Геннадія Запару, Сергія Карпа, Ростислава Пронькова, Олексія Кудрявцева, Дмитра Красногрудя.     Пам’ять про них завжди жива в наших серцях!

Ми пишаємося нашими захисниками, які й досі боронять нашу країну на східних рубежах та сподіваємось, що невдовзі довгоочікувана перемога та мир прийдуть на Донеччину!

У ліцеї з цієї нагоди було організовано перегляд відеоролику УІНП «Вертаємо своє» серед учнів 8-11 класів у класних чатах з подальшим обговоренням і проведенням  години пам’яті «Криваві бої біля с. Ямпіль та с. Закітне. Ніхто не забутий.»

Не забуваємо своїх героїв, шануємо та поважаємо їхній величний подвиг!

З Днем визволення, шановні Лиманці!