Вітаємо з Днем Конституції України!

У кожній країні є правила, за якими живуть її мешканці. Ці правила називаються законами. Якщо не дотримуватися законів, то в країні не буде порядку, жителям загрожуватиме небезпека.

Законів багато, та серед них є найголовніший, що зветься словом “Конституція”. Конституція – це Основний Закон, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов’язки громадян. Слово “конституція” латинського походження. З мови стародавньому Римі на українську “constitution” перекладається як устрій, будова (держави).

Наша Україна теж має свою Конституцію – закон, в якому записано гарантовані державою права та свободи українців. Конституція України була прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року. Відтоді цей день відзначається як державне свято (підстава: стаття 161 Конституції України, читати тут).

Конституція України є дуже важливою для всіх нас. Для того, щоб з’ясувати чому це так, пропонуємо переглянути відеоролик International IDEA “Що таке Конституція?”

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=qZ38qzNCZYc&feature=emb_logo
Детальніше познайомитись з питаннями, як приймали Конституцію України, які констутиційні права та свободи мають українц, а також перевірити свої знання про конституційні права та свободи людини і громадянина за допомогою онлайн гри “Хто хоче стати мільйонером?”
можна на Google Сайт «28 червня – День Конституції України», створеним відділом національного виховання ОБЛІППО  за посиланням:
https://sites.google.com/view/vnv280620