15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).

 

У вересні 1945 року закінчилась найжорстокіша у світі Друга Світова війна. Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат.

15 лютого 2020 року виповнюється 31 річниця із дня завершення неоголошеної річниця війни. Вона  тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, – також наш співвітчизник.  За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад  150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.

Мужність і героїзм лиманців не має терміну давності і в усі часи гідні поваги. Майже 100 наших земляків взяли участь в афганському конфлікті, три сім’ї Лиманської громади тоді втратили своїх синів: смертю хоробрих загинули рядовий Василь Морозов і єфрейтор Олександр Полухін з селища Дробишеве, старший сержант Володимир Мельников з села Шандриголове. Лиманщіна не забуває своїх героїв!

Педагогічний колектив ліцею 15 лютого 2020 року об 11 години візьме участь у міському мітингу, присвяченому вшануванню героїв Лиманської ОТГ.