В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця.

День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити, адже на першому етапі війни Україна зіткнулася з тим, що далеко не всі професійні військові були готові захищати свою державу. Добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати професійну заміну добробатам.

Варто нагадати, що навіть побіжний історичний екскурс свідчить, що феномен добровольства здавна притаманний українцям. Одним із перших таких прикладів можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну.

Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини Росії українці вирішили використати задля втілення заповітної мрії про незалежність України. До лав УСС записалося майже 20 тисяч добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС.

Про ці та інші  основні історичні події березня,  дні народження видатних особистостей,  значення добровольчих формувань у розбудові самостійної та міцної держави  ліцеїсти змогли згадати та обговорити болючі питання для нашої держави на виховних годинах у формі «Уроку звитяги» до Дня українського добровольця «Герої нескореної Батьківщини».

Під час “Уроку звитяги” учні 10-11 класів також подивились аматорський документальний фільм, знятий роєм ліцею “Козацька слава”, який брав участь у обласному конкурсі до 100-річчя української революції і посів почесне ІІ місце у свої номінації “українські постаті”.          

Документальний фільм «Велич особистості. Микола Міхновський – ідеолог самостійництва, який випереджав час», відзнятий старшокласниками розповідає про життєвий шлях та активну участь у політичному житті України часів революції 1918-1921 рокі  Миколи Міхновського –  українського політичного та громадського  діяча, правника, публіциста, основоположника, ідеолога  і лідера самостійницької течії Українського руху кінця ХІХ – початку ХХ ст., одного з організаторів українського війська, борця за Незалежність, ідеолога державної незалежності Укараїни, який багато в яких аспектах був першим. Джури дають оцінку як ідеям та діяльності Міхновського на шляху до самостійності України, аналізуючи причини поразки деяких успішних ідей політика,  так і сучасних подій, проблем, з якими стикається наша країна, наголошуючи на актуальності ідеології та активних дій Миколи Івановича у наші часи. Усі бажаючи можуть подивитсь фільм за покликанням:

13 березня до Дня добровольця учні старших класів Адахмаєва Аліна та Сєрокуров Давид взяли участь у міських змаганнях із стрільби з пневматичної гвинтівки, де Аліна стала кращою серед дівчат, а разом з Давидом принесли ліцею 3 командне місце. Молодці!

Українські добровольці – це символ героїзму, патріотизму та відваги. Слава героям!