Данієль Дефо англійський письменник і публіцист. Відомий, у першу чергу, як автор пригодницького роману «Робінзона Крузо». У біографії Дефо слід виділити три періоди за переважаючим родом занять: до сорока років він був комерсантом, після сорока – журналістом і приблизно з шістдесяти років – письменником. Народився Данієль наприкінці 1659 року чи на початку 1660 року – точна дата біографам і донині невідома.

Літературну діяльність Даніель Дефо почав 1697 року як журналіст і публіцист памфлетом «Нариси проектів», у якому пропонував ряд політичних і економічних реформ. У багатьох творах Д. Дефо захищав інтереси пуристанської буржуазії, проте часто піднімався до загальнодемократичних ідей (стаття «Клопотання вбогої людини», 1698, та ін.). Виступав проти зарозумілості дворян (віршована сатира «Чистокровний англієць», 1701).

Найбільший вплив на світову культуру мав роман Д. Дефо «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо», який викликав численні наслідування й переробки. Зокрема, й українською мовою авторства Б. Д. Грінченка (1891).  У 1856 році на засланні Тарас Григорович Шевченко створив малюнок на тему цього твору «Робінзон Крузо». Незмінною популярністю користується сюжет роману в кінематографістів, аніматорів і на телебаченні — в різні роки до нього зверталися кіно- і телемитці з Італії, Чехословаччини, Франції, США.  А в 1972 році на Одеській  кіностудії         С. Говорухіним було знято за романом художню стрічку «Життя та дивовижні пригоди Робінзона Крузо». Український переклад роману вийшов у 1978 році.

Хочеться наголосити, що письменник активно продовжував свою творчу та інтелектуальну діяльність і в поважному віці. В цей час Дефо насолоджу-вався своїми статками і спокійним розміреним життям у власному домі в Ньюінгтоні, поблизу Лондона, в оточенні трьох доньок. Його син, вже одружений, жив окремо і також займався літературою…

Отже, вашій увазі пропонуємо подивитися буктрейлер, відеоролик, художній фільм «Робінзон Крузо», а також прочитати самі твори  Данієля Дефо. Сподіваємося, вони нам разом допоможуть відчути дух і романтику пригод  його героїв,  а також навчать виховувати в собі силу волі, витримку, терпіння , вміння знаходити вихід ,навіть, з найважчих  ситуацій.

https://youtu.be/s_eY57EFago

https://youtu.be/06aetT5fUHo

Учитель зарубіжної літератури Роменська С.В.

З учнями 9-х класів ліцею про творчість Д. Дефо згадували і вели бесіду про характер його героїв під час вивчення теми: “Доба Просвітництва”.